neděle 16. října 2016

Knihovnička opět v provozu

Ve čtvrtek 13. října byla po letní přestávce opět zahájena sezona setkávání maminek s malými dětmi - Knihovnička pro nejmenší. Jak to tam dopoledne vypadalo? Podívejte se sami. Anebo radši přijďte příští týden za námi :)

pondělí 26. září 2016

Lékařka bez hranic II

Další setkání s ratíškovskou rodačkou, která nám bude povídat o její druhé misi s Lékaři bez hranic. Již tuto sobotu ve Spolkovém domě v Ratíškovicích. Přijďte, bude to zajímávé :)

středa 7. září 2016

Stařečkova houpačka

Krasospolek se po prázdninovém odpočinku probral z letargie a rozhodl se pro další zkrášlování. Tentokrát jsme si vzali na mušku houpačky u muzea Ve vagónku, na kterých se již podepsal jak zub času, tak i místní neohleduplní uživatelé. Jedna z houpaček se totiž nezvládla vypořádat s neúprosnými fyzikálními zákony a vlivem gravitační síly se roztrhla. Použitá pneumatika byla nahrazena borovou deskou, dekorovanou požerkami tesaříka krovového a natřenou lněným olejem.

Na její výrobě, montáži, údržbě a testování se podílely děti z našich rodin, kamarádi z matičky Prahy i místní hvizdohájkové. Jak to dopadlo, se můžete na konci ulice Séčka přesvědčit sami. Maximální doporučená nosnost je 80kg :)

Technická poznámka: Sezení houpačky je umístěno vysoko kvůli původnímu přetrženému ocelovému lanu. Její výška bude v budoucnu upravena tak, aby se na ní mohly houpat i menší děti. Děkujeme za pochopení :)

Šmirglování prkénka

Pořádně vyhladit, aby se nezadíraly třísky!

Podepsané sezení je na místě činu

Umístění, zajištění.

Kdy už to budééé?

Hotovo - kolaudace.

Zatěžkávací zkouška

Muší váha

Gentlemani čekají, až se dáma pohoupe.

středa 23. března 2016

Vylepšená fasáda

Sídlo Krasospolku během 22. března doznalo podstatných změn - byla mu dodatečně vyzdobena fasáda. Objevily se na ní futuristické lidové motivy a logo Krasospolku.

Jak se Vám líbí? No není to nádherné? :)

Dík patří Petrovi!

čtvrtek 25. února 2016

Přednáška MUDr. Adély Mackové

MUDr. Adéla Macková je anestezioložka.
Tři měsíce strávila v Afghánistánu, kde byla na misi s Lékaři bez hranic.
  • Jak vypadá typický den na misi?
  • Jak se žije v přísných bezpečnostních podmínkách, které v Afghánistánu panují?
  • Jak se pracuje v porodnici, ve které se mohou pohybovat pouze ženy?
To vše se dozvíte na besedě v Ratíškovicích - v pátek 4. března v 18:00 v Obecní knihovně.
Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières (MSF) je mezinárodní humanitární organizace, která poskytuje odbornou zdravotnickou pomoc lidem v ohrožení a v případě krizí. Organizaci založila v roce 1971 skupina francouzských lékařů a novinářů. Poskytuje zdravotnickou pomoc v téměř 70 zemích světa s více než 2 500 mezinárodních a 29 000 místních spolupracovníků. Posláním Lékařů bez hranic je jednat a svědčit – jednat a informovat o tom kde, proč a jak organizace působí.

úterý 9. února 2016

Hlasování v soutěži o nejkrásnějšího sněhuláka roku 2016

Do emailové schránky Krasospolku nám letos kvůli neúrodě sněhu přišlo jen minimum sněhuláků, o to víc však krásnějších. Děkujeme všem zúčastněným za jejich odvahu. Hlasování je tímto spuštěno! A pokud máte ještě někde v ledničce zásobu sněhu, stavějte dál - rádi přidáme další sněhuláky do naší ankety i za běhu :)

Jak hlasovat?
Projděte si všechny zobrazené sněhuláky, jsou seřazeni podle pořadí, v jakém byli zasláni na adresu krasospolek@ratiskovice.net. Plnou velikost každého obrázku lze zobrazit kliknutím na náhled fotografie. Kliknutím na popis sněhuláka si vyberte svého favorita. Svůj hlas pak potvrdíte stisknutím tlačítka "Hlasovat", které se nachází pod přehledem všech sněhuláků. Z jednoho počítače lze hlasovat pouze jedenkrát. Dobře se bavte!

úterý 5. ledna 2016

Soutěž o nejkrásnějšího Ratiškovského sněhuláka roku 2016

Stejně jako loni, konečně napadalo snihu, tak vemte děcka, uválajte tři kule či víc a postavte před barákem sněhuláka. Když ho vyfotíte a pošlete nám fotku s popisem, autorem a adresou na email krasospolek@ratiskovice.net, tak ho zveřejníme na našich stránkách. Až se sejde dost kulatých sněhuláků, bude možné hlasovat, který z nich je "nej". Vítězný sněhulák bude odměněn umělěckým dílem a sladkou cenou pro jeho stvořitele :) Pravidla soutěže:
  • Musí být vytvořen v období od 4. ledna 2016 (dnes, když napadlo snihu), až do ukončení soutěže (bude oznámeno na stránkách Krasospolku)
  • Krasospolek si vyhrazuje právo vyřadit ze soutěže sněhuláky necudné, vulgární či jinak pohoršující :)
Plakát:
Trocha inspirace: