pondělí 19. dubna 2021

Nejkrásnější sněhulák roku 2021 - předání ceny

Představujeme vám Bedřicha Šimka a jeho babičku Emu - výherce soutěže o nejkrásnějšího sněhuláka. Gratulujeme!

Děkujeme paní Ludmile Kováříkové za zhotovení keramického ocenění :)

středa 10. března 2021

Ukliďme Ratiškovice VII - Ukliďme si za humnama!

Po sedmé v řadě zachraňujeme svět a Vy můžete být u toho. Že se necítíte jako superhrdinové? Nevadí! My taky ne, ale stejně jdeme do toho!

Letos, stejně jako loni, nám stojí v cestě zákeřný záporňák COVID, snaží se překazit naše smělé plány, ale my se nedáme a svinčík v okolí Ratíškovic uklidíme. Použité roušky, plechovky od piva, PETky od šumivých nápojů, papírové kapesníčky od kdovíčeho a jiný binec, který denně potkáváte při vycházce za poznáním hranic našeho katastru, nemilosrdně sebereme a odstraníme z vašeho dohledu. Navždy.

K dispozici nám jako každý rok budou pytle od spolku Ukliďme Česko, tentokrát distribuované formou Pytlomatu, který najdete zavěšený na viditelném místě před budovou OÚ. Na stejném místě taktéž najdete seznam doporučených míst k úklidu. Vámi zvolené místo vyjmete ze seznamu a můžete vyrazit konat dobro.

Záchranná akce se uskuteční v sobotu 27. března 2021 od 9:00 hodin až do kdy chcete :)

Ratíškovice se na Vás těší a děkují Vám! Vítány jsou především rodiny, páry a jednotlivci (vzledem k vládním nařízením není možné uklízet ve větších skupinách).

Akci zdar!

úterý 23. února 2021

Nejkrásnější sněhulák 2021 - Hlasování

Hlasování o nejkrásnějšího sněhuláka je tímto spuštěno!

Jak hlasovat? Projděte si všechny zobrazené sněhuláky, jsou seřazeni podle pořadí, v jakém byli zasláni na adresu krasospolek@ratiskovice.net. Plnou velikost každého obrázku lze zobrazit kliknutím na náhled fotografie. Kliknutím na popis sněhuláka si vyberte svého favorita. Svůj hlas pak potvrdíte stisknutím tlačítka "Hlasovat", které se nachází pod přehledem všech sněhuláků. Z jedné IP adresy lze hlasovat pouze jedenkrát. Dobře se bavte!

středa 13. ledna 2021

Soutěž o nejkrásnějšího sněhuláka - 2021

Letos opět vyhlašujeme sněhuláckou soutěž. Uválajte tři koule či víc a postavte s děckama před barákem sněhuláka. Když ho vyfotíte a pošlete nám fotku s popisem, autorem a adresou na email krasospolek@ratiskovice.net, tak ho zveřejníme na našich webových stránkách. Až se sejde dost kulatých výtvorů, bude možné hlasovat, který z nich je ten "nej". Vítězný sněhulák bude po zásluze odměněn :) Paní sochařka Lidka Kováříková už tradičně přislíbila keramickou odměnu pro první místo!

Pravidla soutěže:
  • Sněhulák (nebo jeho zbytky v případě oblevy) se musí prokazatelně nacházet v katastru obce Ratíškovice, na místě dobře viditelném z obecního pozemku - tak aby patřičně okrášloval své okolí
  • Musí být vytvořen v období od 12. ledna 2021 (kdy napadlo poprvé hodně snihu), až do ukončení soutěže (bude oznámeno na stránkách Krasospolku)
  • Musí být vytvořen ze sněhu :)
  • Krasospolek si vyhrazuje právo vyřadit ze soutěže sněhuláky necudné, vulgární či jinak pohoršující

Těšíme se na Vaše originální výtvory!

Tým Krasospolku