čtvrtek 30. listopadu 2017

Nový dlouhodobý cíl - muzeum U Kronikářa

Krasospolek se pouští do nového dobrodružství. Jedním ze základních účelů spolku, tak jak jsou popsány ve stanovách, je "Zachování místních lidových tradic a památek v prostředí obce". Začínáme tedy s budováním místního muzea lidových tradic - muzea U Kronikářa. Naše úspěchy a neúspěchy můžete sledovat na nové Facebookové stránce.

Díky za Vaši podporu a na shledanou v muzeu!

sobota 25. listopadu 2017

Finské dobrodružství

Zdeněk Gloz je ratiškoviják tělem i duší. Nejenže vede v obecní knihovně kurz trénování paměti, má rád folklor a aktivně se účastní místních společenských událostí, ale také v ratiškovském kroji rád cestuje po světě. A to nejen na přespolní hodové akce. Mimo to, že byl minulý rok v kroji na návštěvě (spolu s doktorkou Adélou) v dalekém Japonsku, stihl nedávno ještě absolvovat půlroční pobyt (jako asistent) ve finském zařízení pro mentálně postižené umělce a výtvarníky. A o tomto svém "finském dobrodružství" nám ve středu 22. listopadu přijel povyprávět.

Díky Zdeňkovu smyslu pro humor a vypravěčskému umění nám hodinová přednáška utekla jako voda a už teď se těšíme na další cestovatelské zážitky.

pátek 1. září 2017

Houpačka u Hliníčku

Krasospolek všem školákům radostně oznamuje, že jim předává k užívání zcela novou, super vysokou řetízkovou houpačku. Poslední prázdninový týden jsme vyráběli jednotlivé části a ve čtvrtek 31. srpna jsme ji slavnostně namontovali na vzrostlé topoly u Hliníčku (Za mlýnem). Následovalo její otestování, dolaďovaní detailů a zátěžová zkouška.

Přijďte se také zhoupnout, dbejte však prosím na maximální povolené zatížení 80kg, bezpečnost svoji i okolo stojících a nenechávejte v blízkosti houpačky smetí - nedaleko jsou instalované dva odpadkové koše.

neděle 9. dubna 2017

Skořápkovník opět vykvétá

I letos před obecním úřadem vykvétá skořápkovník. Každý z nás může přispět svým uměleckým nadáním a přidat na něj trochu velikonoční výzdoby.

neděle 2. dubna 2017

Ukliďme Ratiškovice III - jak to bylo doopravdy

Tak jsme se 1. dubna 2017 opravdu sešli - nebyl to apríl! :) O půl deváté ráno se začali trousit před obecní úřad první pořádkuchtiví občané a občanky. Seniorky, Liščata, skautky z oddílu Squaw, příznivci Krasospolku, SPK a jednotlivci, kterým není osud našeho životního prostředí lhostejný. Vyfasovali jsme pytle a pracovní rukavice, starostka Anička rozdělila lokality a vydali jsme se gruntovat. Všem zúčastněným uklízečkám a uklízečům patří velký dík!

Zde je pár fotek, zachycených paparazzi z českých médií:

čtvrtek 16. března 2017

Ukliďme Ratiškovice III

I letos se účastníme národní úklidové akce Ukliďme Česko. Připojíte se k nám? V sobotu 1. dubna v 8:30 ráno se sejdeme před budovou Obecního úřadu v Ratíškovicích, rozdělíme si pracovní pomůcky a lokality a dáme se do práce :)
Navečer bude pro všechny zúčastněné připraven táborák, kde si můžeme o proběhlé akci popovídat, zhodnotit ji a opéct si přitom špekáček :)

pátek 24. února 2017

Vyhlášení vítězů - nejkrásnější sněhulák 2017

Venku už se jaří, všechen sníh je pryč, naši sněhuláci už se vypařili a někde na horách z nich prší. Proto jsme dnes ukončili hlasování a vyhlašujeme vítěze!

V těsném souboji s rodinou Ševelovou a jejich Baťovkovýma sněhulákama vyhrál 'Na hlavu postavený sněhový gymnasta' Jindříška Šimka. Gratulujeme!

První tři umístěné budeme kontaktovat a brzy jim předáme ceny. A jak vypadá odměna pro letošního vítěze? Stvořila ji opět naše podporovatelka paní Ludmila Kovaříková - děkujeme. Letos předáváme krásnou sněhuláččí maminku :)

Děkujeme všem zúčastněným, kteří se tuto třeskutou zimu nebáli a své dílo nám poslali. Kompletní výsledky hlasování:

A tady už máme fotky z předávání cen (akce proběhla při fašaňkovém průvodu, nebojte, Jindříšek s maminkou normálně nenosí toto oblečení) :

neděle 5. února 2017

Hlasování v soutěži o nejkrásnějšího sněhuláka roku 2017

Hlasování je tímto spuštěno! A pokud máte ještě někde v ledničce zásobu sněhu, stavějte dál - rádi přidáme další sněhuláky do naší ankety i za běhu :)

Jak hlasovat? Projděte si všechny zobrazené sněhuláky, jsou seřazeni podle pořadí, v jakém byli zasláni na adresu krasospolek@ratiskovice.net. Plnou velikost každého obrázku lze zobrazit kliknutím na náhled fotografie. Kliknutím na popis sněhuláka si vyberte svého favorita. Svůj hlas pak potvrdíte stisknutím tlačítka "Hlasovat", které se nachází pod přehledem všech sněhuláků. Z jednoho počítače lze hlasovat pouze jedenkrát. Dobře se bavte!

středa 4. ledna 2017

Sněhuláci, vstávejte!

Venku je bílo, a to je znamení, že letos opět začíná sněhulácká soutěž. Uválajte tři kule či víc a postavte s děckama před barákem sněhuláka. Když ho vyfotíte a pošlete nám fotku s popisem, autorem a adresou na email krasospolek@ratiskovice.net, tak ho zveřejníme na našich stránkách. Až se sejde dost kulatých sněhuláků, bude možné hlasovat, který z nich je ten "nej". Vítězný sněhulák bude odměněn umělěckým dílem a sladkou cenou pro jeho stvořitele :)

Pravidla soutěže:
  • Musí být vytvořen v období od 4. ledna 2017 (dnes, když napadlo snihu), až do ukončení soutěže (bude oznámeno na stránkách Krasospolku)
  • Krasospolek si vyhrazuje právo vyřadit ze soutěže sněhuláky necudné, vulgární či jinak pohoršující :)
Plakátek: