neděle 30. listopadu 2014

První sezení a první krášlení

V pátek 28. listopadu se v obecní knihovně sešli sympatizanti a členové Okrašlovacího spolku obce Ratíškovice, aby společně probrali své vize a plány. Představili jsme se, probrali jsme stanovy, krátkodobé a dlouhodobé cíle, došlo dokonce i na vzpomínání na doby dávno minulé (po II. světové válce prý už Okrašlovací spolek v Ratíškovicích nakrátko existoval) a započali jsme i s první okrašlovací událostí - Guerilla gardeningem, neboli "partyzánským zahradničením".

A tak jako se příroda ukládá k zimnímu spánku, i my po dobu ledových měsíců nakrátko uspíme činnost krasospolku, abychom mohli v klidu odpočívat, přemýšlet a nabrat sil pro měsíce slunečné. Na jaře pak, spolu s rozkvetlými květy krokusků a sněženek, opět probudíme svou činnost, tentokráte snad i s Vaší podporou!

A nesmíme zapomenout velké DÍKY obecní knihovně za poskytnuté zázemí :)

Jedno nepovedené, ale artové foto - jako předkrm

Skupina číslo 1 se připravuje k akci

Nachystat munici

Odjistit a bezpečně uložit

Chvilka meditace nad vykonaným dílem

Nenápadně opouštíme stanoviště

Detail kladení květinových pastí :)
Na jaře opět nashledanou. Make peace, not war! :)

středa 26. listopadu 2014

Zahajovací schůze

Ratiškovský krasospolek Vás zve na historicky první zahajovací schůzku. Všichni jste srdečně zváni, bez příznivců a členů nemůžeme fungovat.

Místo: Knihovna Ratíškovice, první patro, společenská místnost.
Datum: Pátek 28. listopadu 2014
Čas: 18:00 středoevropského zimního času

Na programu bude:
  • představení Krasospolku - vize, záměry, cíle
  • obeznámení se stanovami
  • zpěv hymny "Travička zelená" :)
  • prostor pro otázky a odpovědi
  • malé milé překvapení na konec

Přijďte prosím vybaveni dobrou náladou, otevřenou myslí a také vašimi nápady na to, co by se u nás dalo zkrášlit. Těšíme se na Vás!

pondělí 24. listopadu 2014

Založení ratiškovského krasospolku

Okrašlovací spolek obce Ratíškovice - Krasospolek, vzniká právě teď, na podzim roku 2014. Jde nám o nenásilné setkávání lidí, kteří mají blízko k ochraně přírody, dodržování lidových tradic a úctě ke všemu živému. Rádi mezi sebe přijmeme ty, kteří se nebojí aktivně zapojit do vytváření příjemného prostředí pro život v naší obci.

Pojďme se společně bavit zlepšováním detailů a drobností v našem okolí, kterých si často sami ani nevšimneme, ale které se postupně mohou stát pevným základem či alespoň inspirací pro budování fungující a prospěšné občanské společnosti.

Již brzy pro vás přichystáme první setkání, těšíme se na shledanou! :)