pátek 2. září 2022

Podzimní Bleší trh 2022

Pokud se vám doma válí nepotřebné věci a je vám líto je vyhodit, využijte naší charitativní události - blešího trhu. Po půl roce se opět sejdeme v Muzeu U Kronikářa, kam může každý přinést drobnosti k prodeji.

Přijďte k nám v pátek - 9. září a zbavte se toho, co vám doma překáží.

Přijďte k nám pak i o víkendu 10. a 11. října a nakupte to, po čem vaše srdce už dlouho touží.

Letos jsme byli osloveni iniciativou Týden bez odpadu, abychom se zapojili do jejich celostátní environmentální události https://fb.me/e/3JkAzbY2o. A tak jsme tam! Můžete nás najít i na speciální mapě - https://bit.ly/3cJqUvx

pondělí 18. července 2022

Festival Na Hnojišti II

Zveme Vás do Muzea U Kronikářa, kde proběhne 13. srpna tohoto roku druhý ročník multi-žánrového hudebního Festivalu Na Hnojišti.

Oslovili jsme kapely z blízkého i širého okolí - účast přislíbily skupiny z Kyjova, Milotic, Mutěnic/Prahy, Hodonína, Brna i domácích Ratiškovic.
Jak to bude probíhat?
- Začátek v sobotu 13. srpna ve 14:30 v Muzeu U Kronikářa (Ratíškovice, Dědina č.p. 83).
- Vstupné 200Kč za osobu, děti do 15let zdarma
- Vemte s sebou deky na polehávání nebo si sedněte na připravené lavičky a palety a pak už si budete jen užívat živou hudební produkci.
- Pro nejmenší děti je připraveno pískoviště a malý domeček s hračkami.
- Doplnění tekutin - čepované pivo, rozlévané víno místního vinaře, nealko + grilované speciality
- Návštěva toalet je zajištěna díky mobilnímu WC, v těsné blízkosti je možnost využít Hospodu Na Smyku
- Budeme šetrní k životnímu prostředí - doporučujeme přinést s sebou vlastní krýgl, skleničku nebo panáka - na pivo, víno, tvrdý alkohol a nealko - nejlépe z tlustého odolného materiálu (sklo, plast, dřevo, keramika, plech, ...), který dobře odolá nárazům při tanci a veselému skákání.
- Nemáme rádi jednorázové nádobí. Odpadky u nás nejsou vítány - co si přinesete, to si i domů odnesete - děkujeme, že nezahlcujete naši jedinou popelnici.
- Budeme taktéž ohleduplní k našim sousedům. Akce se koná uprostřed vesnice - ve 23:00 je tedy potřeba, abyste se v klidu a tichosti odebrali do svých domovů nebo do přilehlých restauračních zařízení.

Aktuality, diskuze a detaily můžete nají na Facebookové stránce festivalu.

Děkujeme za respektování našich pravidel. Jen díky nim bude možno festival v případě jeho zdárného průběhu realizovat i příští rok.
Těší se na Vás - Krasospolek a přátelé

pondělí 14. března 2022

Ukliďme Česko - Ukliďme Ratiškovice - Ukliďme po tornádu

Letošní úklidová akce - osmá v pořadí - se zaměří na úklid lesa v katastru obce Ratíškovice. Loňské ničivé tornádo ztratilo svou ničivou sílu v oblasti mezi Ratíškovicemi a býkárnou (směr Rohatec) a všechno co při své demoliční cestě unášelo, spadlo právě v těchto místech. Jde o zateplení fasád (polystyren, minerální vata), plastové střechy, plechy. Celková plocha dopadu je velká asi 6.5km2, přičemž našemu spolku byla vyčleněna parcela o ploše 0.3km2, tedy 30ha, což odpovídá ploše asi 42 fotbalových hřišť.

Po domluvě se správcem obecních lesů, panem Františkem Bábíkem, jsme rozhodli o datu úklidu v sobotu 19. března v 8:00. Na přiložených mapách (ortofoto a turistická) je naše oblast vyznačena modrou barvou. Sejdeme se na polní cestě za bývalou býkárnou - pod vysokým napětím - na mapě je místo vyznačeno červeným křížkem. Dostanete se tam pohodlně na kole nebo autem po rohatecké silnici, za býkárnou zabočíte do prava.

Akce je letos jak rozsahem, tak složením odpadků, mírně řečeno neobvkyklá - asi to nebude úplně idylická rodinná procházka jarním lesem. Lesní terén je nerovný, často zaplněný hustým porostem. Je proto vhodné zvolit pevné oblečení a obuv, ochranu rukavic a také očí. Vzhledem k velkému množství skelné vaty nedoporučujeme zapojit do sběru malé děti - hrozí riziko podráždění pokožky, dýchacích cest i očí.

Jen pro zajímavost - oblast zvýrazněná červeně je veškerá zasažená oblast ratiškovského katastru, kterou je po tornádu potřeba vyčistit - ta bude rozdělena mezi další spolky a dobrovolníky.

Zůstaňte pozitivně naladěni a "namastite si pod kolenama alpú", bude to potřeba 😎