pondělí 14. října 2019

Charitativní bleší trh

Tento nápad nám už dlouho uzrával v hlavách, ale pořád se nenacházel žádný silný podnět a motivace k jeho uskutečnění. Až za námi přišel Zdeněk Gloz, s tím, že má zkušenosti s organizací blešího trhu v Moravské Nové Vsi, a že je to sranda, tak bysme mohli takovou akci uskutečnit v Muzeu U Kronikářa - klidně by to ošéfoval a povolal do zbraně i posily z Ornamentového týmu. Taková velkorysá nabídka se neodmítá, že ne?

Tak jsme týden před oficiálním termínem, který byl stanoven na 7. září, začali gruntovat, chystat, vozit a skládat. Návratí se začalo plnit cetkama, žgarbama, zajímavostma a různým jiným doma nepotřebným "zbožím".


V sobotu v devět hodin ráno jsme slavnostně otevřeli vrata do ulice - pro zvědavce a nákupuchtivé. Sami jsme byli překvapeni, jak rychle některé kusy zmizely. Na poledne se podávala fazolová polévka a paní Ilčíková nás potěšila, když přinesla béleše a šlíšky s makem - aby nám zpříjemnila deštivý den.Když jsme kolem páté odpoledne zavírali sklad a přepočítali kasu, byli jsme nadšeni vybranou částkou. K té však ještě v průběhu následujícího týdne přibyly další drobné - díky doprodeji, který se konal ve všední dny navečer. Tím pádem se celková suma vyšplhala na cifru 13 800 korun českých. A tato byla následně zaslána na účet nestátní neziskové organizace Popálky, která pomáhá lidem po popáleninovém úrazu a jejich blízkým vyrovnat se s důsledky tohoto traumatu.

Jsme pevně rozhodnuti bleší trh příští rok zopakovat. Nejen z důvodu věnování jeho výtěžku na dobročinné účely, ale hlavně proto, že se zase sejde parta dobrých lidí a bude veselo. Děkujeme všem, kteří darovali či zakoupili vystavené zboží, nebo jinak přispěli ke zdárnému průběhu dne.

Žádné komentáře:

Okomentovat